Маж се самозапали во центарот на Софија

149
софија

Луѓе кои биле во близина, реагирале веднаш и успеале да го изгаснат. На место веднаш била повикана брза помош, која го однела мажот во ургентинот на „Пирогов”.

Сигналот за инцидентот бил пријавен во МВР околу 14. 35 часа.

Сеуште не е јасно каква e неговата состојба, ниту мотивите. Најтешки изгореници жртвата има на рацете и лицето.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.