Маж исчезна во Лазарополе

На бројот 112 попладнево добиена е пријава за исчезнато лице во с.Лазарополе, Општина Маврово –Ростуше.

-Се работи за лицето Димитар Пенов роден 1949 година. Лицето е со дијагноза деменција и е исчезнат од 13 30 часот. Лицето е облечено со тегет тренерки и тегет џемпер, информира ЦУК.

Настанот е пријавен во Полициска станица Ростуше.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.