Маж нападнат од сопругата

Денеска (31.03.2024) во 02:00 часот во СВР Скопје 40-годишен маж пријавил дека на 30.03.2024 околу 17:30 часот на подрачјето на Бит Пазар бил физички нападнат од неговата сопруга Љ.Ј.(35) од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.