Маж од кратовско силувал малолетничка од Пробиштип

Мајка пријавила дека нејзината малолетна ќерка била силувана.

– На 18.01.2022 во 18.00 часот 36-годишна жена од пробиштипско пријавила дека на 14.01.2022 Д.М.(27) од кратовско извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка, информира МВР.

Известен бил Јавен обвинител и се работи на целосно расчистување на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.