Маж подметнал пожар во семејната куќа во која биле неговата снаа со три малолетни деца

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Валандово поднесе кривична пријава против М.В. од с.Јосифово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување на општа опасност“. На 27.04.2022, пријавениот со употреба на запалива течност предизвикал пожар на влезната врата од семејната куќа, во која во моментот била неговата снаа со нејзините три малолетни деца.

Пожарот го изгаснала сопругата на пријавениот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.