Маж се самозапалил во центарот на Атина

37

Странец, кој според првичните информации е со потекло од Иран, се самозапалил во центарот на грчкиот главен град, јавува ИТАР-ТАСС.

Очевидец раскажува дека мажот, кој најверојатно е илегален мигранти, се полил со бензин и се самозапалил. Веднаш потоа тој бил пренесен во болница, но починал како последица на здобиените повреди.

На местото на инцидентот на крстосницата на улиците Ахарнон и Агиу Мелетиу биле откриенни документи од ирански државјанин. Полицијата ги проверува документите кои најверојатно му припаѓале на починатиот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.