Маж во кумановско загина затрупан од земја

32

На 21.03.2020 во 14:30 часот во атар на с.Отља-кумановско, во месноста викана „Краиште“, додека А.С.(70) од с.Отља, работел на санација на резервоар за вода што го користел за сопствени потреби, влегол во ископот длабок околу четири метри, при што бил затрупан од одрон од земја и починал.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР-Куманово.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на семејството

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.