Маж затворен во музеј во Франција, се заканува на арапски јазик

22

Непознат маж се затворил во музеј во јужниот дел на Франција и се заканува на арапски јазик, соопшти полицијата.

Во тек е полициска интервенција, која започна утрово во Сент Рафаел во департментот Вар во јужниот дел на Франција, пишува весникот „Ле Парисиен“, повикувајќи се на националната полиција.

Како што се наведува, засега само еден човек е затворен во Археолошкиот музеј во Сент Рафаел.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.