Мажот чие безживотно тело беше извлечено од Вардар бил застрелан

490
архивска илустрација

Основното јавно обвинителство Гостивар вчера изврши увид на лице место откако во водите на реката Вардар беше пронајдено безживотно тело на маж на возраст меѓу 30 и 40 години.

Првичните сознанија упатуваат дека станува збор за насилна смрт предизвикана од истрели од огнено оружје.

Со цел утврдување на причините за смртта како и идентификација на жртвата, јавниот обвинител издаде наредба за обдукција на телото на починатиот.​

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.