Мбапе не отфрли можност за трансфер во Реал

31

– Младата ѕвезда на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе ја коментираше можноста да премине во Реал Мадрид во иднина.

Како што е познато, напаѓачот беше поврзуван за трансфер во „кралскиот“ клуб летото 2017 година, но на крајот тој го избра „Парк де Пренс“. Мбапе рече дека е смирен во моментот, но во иднина не знае што ќе се случува со неговата кариера.

– Се чувствувам многу добро тука (ПСЖ), но во фудбалот никогаш не се знае. Имам договор до 2021 година, а сега не е време да се размислува за други тимови, вели Мбапе.

Запрашан дали на тимот му треба засилување во зима, францускиот репрезентативец објасни: „Потребно е засилување, има луѓе кои работат за тоа“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.