Меџити до Димитров: Од губитници пред три години ве направивме победници

141

Изет Меџити од ДУИ го потсети Никола Димитров од СДСМ дека тие ги изгубиле изборите и оти тие ги донеле на власт. Димитров се сомнева дека можеби меѓу ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ постои скриена коалиција, на што Меџити му реплицираше со однесувањето на минатите избори.

„Зошто вака не мислевте пред три години. Кога од губитници ве направивме да ја водите владата. ДУИ беше клучниот фактор што одлучи иако имавте 49 пратеници да ја водите владата. Ние се одлучивме заради стратешките прашања на таа одлука“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.