Медицинска сестра од Неготино позитивна на Ковид-19

25

Медицинска сестра на 57 годишна возраст од Неготино е новиот позитивен случај на Ковид-19 во Тиквешко. Со мали симптоми, била на домашно лекување.

Доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при Центар за јавно здравје Кавадарци за МИА потврди и појасни дека се работело на утврдување на нејзините контакти и нивна изолација.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.