Медведев: Западот се однесуваше кон Русија на одвратен, криминален и неморален начин

Ројтерс објави нови изјави на поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев, кој сега е заменик-претседател на Советот за безбедност на Русија.

Медведев рече дека Западот ја третира Русија на одвратен, криминален и неморален начин.

„И САД се обидоа да ја понижат, ограничат и уништат Русија. САД се изложени на ризик да станат последно засолниште на оние кои стануваат сенилни“, рече Медведев, пренесува Ројтерс.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.