МЕЛБУРН ВО ЦРВЕНО-ЖОЛТО: Mасовна поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

97

Поддршка за иницијативата „За заедничка Македонија“ стигна и од Мелбурн каде група граѓани се собраа со протести против Тиранската платформа се со цел да се задржи суверенитетот и унитарноста на Македонија.

Македонците во Австралија со македонски знамиња, пароли и натписи протестираа и порачаа дека нема да дозволат да се променат името, знамето, химната и државниот грб.

Мелбурн е еден од многумината градови каде што Македонците досега излегоа на протести и застанаа во одбрана на унитарноста на Македонија, против Тиранската платформа која е вовед во редефинирање и федерализација на државата.

unnamed (2)

unnamed (3)

unnamed (4)

unnamed (5)

unnamed

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.