ВМРО-ДПМНЕ: „Мој ДДВ“ е една од низата популистички мерки без ефект за граѓаните

35

„Владата на СДСМ овие три години се занимава само со популистички и неефективни мерки. Мерката „Мој ДДВ“ е една од низата на популистички мерки без ефект за граѓаните“, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Според опозициската партија, СДСМ во изминативе три години покажала само неспособност, некадарност и неработа. Ефектите се видливи. Економијата со владата на СДСМ тоне.

„Популизмот нема да го спречи падот на СДСМ. Доаѓа обнова“, истакнуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.