Меси ја одбил понудата на Ал Хилал со годишна плата од 400 милиони евра

Аргентинските медиуми пишуваат дека еден од најдобрите фудбалери во светот, Лионел Меси ја одбил понудата на Ал Хилал од Саудиска Арабија со годишна плата од 400 милиони евра.

Ал Хилал вчера испрати понуда до ѕвездата на ПСЖ, која има договор со францускиот првак до крајот на сезоната, а Меси без многу размислувања одби да се пресели во Саудиска Арабија, иако му беше понуден договор од соништата.

Меси, наводно, ќе ја одбие понудата и од ПСЖ затоа што сака да се врати во Барселона и да ја заврши кариерата во екипата во која што помина 17 години.

Во моментов најголема плата во Саудиска Арабија добива Кристијано Роналдо, кој на крајот на минатата година реши да потпише за Ал Наср.