Меси доби нов поклон од ФИФА

130

Фудбалскиот свет остана во шок, откако најголемата ѕвезда во репрезентативниот дрес на Аргентина, Лионел Меси по финалниот натпревар беше прогласен за најдобар фудбалер на Мундијалот во Бразил.

Фудбалската јавност е убедена дека престижната награда треба да заврши кај Томас Милер или кај Тони Крос.
Најдобар стрелец на првенството е Колумбиецот Хамес Родригез со 6 голови и 2 асистенции, најдобар голман е Мануел Нојер со 23 одбрани.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.