Металург суспендираше три ракометарки

122

Раководството на ЖРК Металург денеска донесе одлука за суспензија на Теодора Керамитчиева, Ангела Тодоровска и на Клаудија Георгиевска.

Врз основа на одлука на дисциплински орган се изрекува суспензија на ракометарките Теодора Керамитчиева, Ангела Тодоровска и Клаудија Георгиевска.

По член 43 од дисциплинскиот правилник на РК Металург, а за сторен прекршок по член 32 од истиот правилник (неоправдано отсуство од тренинг, натпревар или подготовки).

Суспензијата важи до моментот на изрекување на казната, се вели соопштението на женскиот ракометен клуб Металург.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.