Мезотерапија-коктел на убавината

299

Мезотерапија  претставува тераписка метода на вбризгување на активни супстанции во кожата т.н коктели (витамини, амино киселини, антиоксиданси и др.) со помош на мали игли со димензии од 04-06см. Најаважно е третманот да биде изведен од стручен дерматолог, ние ја препорачуваме др.дерматолог, Наталија Јорданова – Траески.

Терапијата се користи за да се постигнат следните ефекти: подмладување на кожата на лицето, вратот и деколтето, редукција на брчки и стопирање на процесот на стареење, затегнување на кожата и подобрување на нејзината општа состојба.Бидејќи се изведува со специјални мали игли, третманот е речиси безболен. Единствен несакан ефект може да биде појава на црвенило и модринки кои се повлекуваат за неколку дена.

 

Во нашата ординација се изведуваат повеќе типови на мезотерапија на лице: хијалуронска мезотерапија, колагенска мезотерапија, кристал мезотерапија, платинум мезотерапија, антиоксидантна мезотерапија и лифтинг мезотерапија. Кој е вашиот адекватен третман, дознајте во консултација со др.дерматолог Наталија Јорданова-Траески.

Освен мезотерапија, ординација „Skin Solution“ нуди многу други анти-ејџ третмани: мезоконци, мезонити, плазмапен, колаген индуцирачки третман со дерма ролер, мезопорација (мезотерапија без игла), ботокс, дермални филери, неоперативен лифтинг, ласерско подмладување, радиофрекфенца, радиоендодермална терапија, дерма лифт  и др.

 Специјалистичката ординација по дерматовенерологија и естетска медицина „Skin Solution“ ги врши и многу други услуги:

 • Дерматолошки консултативни прегледи
 • Специјалистички кожни и венерични прегледи и терапија
 • Калтеризација и криотерапија (отстранување на брадавици,младежи,кондиломи)
 • Хемиски пилинг на лице
 • АХА терапија
 • Купероза терапија
 • Анти-акне терапија
 • Зголемување волумен на усни
 • Дерма ролер на очна регија (за третирање на подочници и темни кругови)
 • Криојонтофореза (за третирање на акни, пигменти, лузни од акни)
 • Ултразвучен пилинг
 • Хемиска липолиза
 • Ултразучна кавитација
 • Анти-целулитна мезотерапија
 • Анти-целулитна мезопорација
 • Ласерска епилација
 • Ласерско третирање на габични инфкеции на нокт
 • Третмани за интензивна  хидратација на лице
 • Холивудски третман
  Препуштете се и уживајте во сигурните раце на стручниот тим „Skin Solutions“ бидејќи ги поседуваат сите потребни сертификати за дерматохирургија, филери, ботокс, мезотерапија, фототерапија, дерматоскопија, козметичка алергологија, хемиски пилинг и сертификат за ЕЛОС технологија.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.