14 C
Skopje
среда, септември 23, 2020

Мијалков побогат за 3920% во една година од владеењето на Заев!

2813

Нето добивката (профитот) на фирмата на Сашо Мијалков, Бест Веј Инвестмент ДООЕЛ Скопје се зголемила за скоро 4000% во време на владеењето на Заеви. Коалицијата помеѓу Заеви и Мијалков функционира беспрекорно, објави Лидер.

Ако добивката на Бест Веј Инвестмент ДООЕЛ Скопје во 2018 изнесувала 4.721.031 денари една година подоцна во 2019 -та таа изнесувала 189.807.563 денари или раст од неверојатни 3920%.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.