Мицкоски: 51 починат, а Заев вели не чувствувал одговорност?!

28

Фејсбук објава на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски:

51 лице починато поради Корона, а Заев вели не чувствувал одговорност. А, ако не е ваша, чива е?

Гробиштата се полни, душите празни. Оваа бројка ќе беше помала да имаше навреме вакцини. Но, провизиите им беа поважни. Оставка за мафијашката власт, а потоа одговорност и нормализација.

Секој според заслуженото, за народот спокој и можности, за криминалците одговорност.

Нема бегање!

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.