Мицкоски: Да не се заборави! Заев ветуваше дека ќе ја донесе и „Икеа“

25

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук потсети на ветувањата на премиерот Зоран Заев.Едно од нив е дека во Македонија ќе го донесе шведскиот гигант „Икеа“ дадено на последните избори.

-Да не се заборави-напиша Мицкоски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.