Мицкоски денеска во Кавадарци во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“,

Почитувани, Ве известуваме дека денес (29.11.2022) во 12:00 часот, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р. Христијан Мицкоски заедно со градоначалникот на општина Кавадарци, Митко Јанчев во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“, ќе извршат увид на градежни активности на улицата Мито Хаџи Василев Јасмин (кај Стопанска Банка).

По завршувањето на настанот изјава за медиуми ќе даде претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.