12.8 C
Skopje
четврток, јуни 8, 2023

Мицкоски денеска во Општина Гевгелија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска заедно со градоначалникот на општина Гевгелија, Андон Сарамандов во рамките на активноста „Промените на дело“, ќе извршат увид на градежни активности на изградба на атмосферска канализација за Гевгелија. (Улица. Јосиф Јосифовски на спој со улица 1-ви Мај).

Во 13:15 часот изјава за медиуми ќе даде претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.