Мицкоски: докторите, медицинскиот персонал, полицајците и војниците: Капата долу, јунаци!

132

Секоја чест за тие кои голораки се борат во првите редови против пандемијата, докторите, медицинскиот персонал, полицајците, војниците. Капата долу, јунаци! напиша на својот ФБ профил претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

„А, за овие профитерите како Заев, Филипче, Радмила, Оливер и останатите, срам и арам да им е што на маката на овие јунаци и честитоста на народот сакаат политички ловорики да добиваат.

Имам една порака до нив, ќе ве казни народот и тоа ќе ве казни жестоко на следните избори, кога и да се случат!“, пишува опозицискиот лидер.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.