Мицкоски доживеа собраќајна незгода, нема повредени, причинета е помала штета

420

Во Прилеп на пат за настанот каде се промовираат политики на ВМРО-ДПМНЕ, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски доживеа сообраќајна незгода, откако непознато возило удрило странично во возилото во кое се превезувал Мицкоски. Причинета е помала материјална штета, и нема повредени во сообраќајката, освен помал потрес причинет од ударот на двете возила.

Од ВМРО-ДПМНЕ брифираат дека претседателот Мицкоски се чуствува добро и веднаш после незгодата се обрати на настанот пред прилепчани.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.