Мицкоски ги испрати коњаниците од Горно Лисиче на традиционалниот Илинденски марш во Крушево МАКЕДОНИЈА

137

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ денеска беше во Горно Лисиче од каде што секоја година, традиционално, од дворот на црквата „Свети Петар и Павле“ тргнува коњаницата на Илинденскиот марш која треба да пристигне во Крушево, на 2 август.

Tрадиција!
Верба!
Љубов!
Илинденски марш 2021 година.
За Македонија! 🇲🇰, напиша Мицкоски на Фејсбук.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.