Мицкоски: Гореа 14 луѓе во Тетово, а Заев следниот ден го достави Законот за марихуана во парламент за да му помине и да му се дозволи семеен извоз

Додека гореа 14-те луѓе во Тетово, а Зоран Заев следниот ден го достави Законот за марихуана во парламентот за да му помине и да му дозволи семеен извоз , нема ден без скандали, нема скандал со правна завршница, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот митинг во Радовиш.

Посочи дека власта наместо да ги решава горливите прашања кои ги тиштат народот тие дефокусираат и релативизираат.

„Почитувани радовишани сакаат да мислите дека сите сме исти, да мислите дека без нив нема иднина, а во суштина тие се кочницата за нашата заедничка иднина“, рече Мицкоски во Радовиш.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.