7.8 C
Skopje
недела, април 21, 2024

Мицкоски и Георгиевски на увид во изградбата на основно училиште во Илинден

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во 13:20 часот заедно со градоначалникот на општина Илинден, Александар Георгиевски ќе извршат увид на градежни работи на изградба на основно училиште во општината.

По завршување на настанот изјава за медиуми ќе имаат Мицкоски и градоначалникот на општина Илинден.