Мицкоски: Илинден станува привлечно и атрактивно место за живеење

70

Со задоволство присуствував на отворањето литературната манифестација Илинден, што во наредните неколку дена ќе се одвива во Општината Илинден. Оваа општина е пример кој покажува дека и без поддршка од централната власт, самостојно може да се избори за активно културно живеење, место на многу активни збиднувања, но и многу решенија за проблемите на граѓаните, економски развој и вложувања за подобар живот. Илинден станува привлечно и атрактивно место за живеење, со многу работа, до заеднички успеси, напиша на Фејсбук, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.