Мицкоски – италијанскиот амбасадор: Криминалот и корупцијата се на високо ниво и правдата важи само за некои луѓе

22

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот Александар Николоски се сретна со амбасадорот на Италија  Карло Ромео. На средбата било предочено дека дека во државата криминалот и корупцијата се на високо ниво и правдата важи само за некои луѓе, власта дели тендери на лица блиски до власта, за тоа никој не одговара.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.