Мицкоски на билатерална средба со Цезар Росело

74

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари билатерална средба со Цезар Росело, генералниот секретар на Центристичката демократска интернационала (CDI), Светската организација на центар-десни партии.

По тој повод тој на својот Фејсбук објави и две фотографии од средбата.

-Билатерална средба со Цезар Росело, генерален секретар на Центристичката Демократска Интернационала (CDI), Светската организација на центар-десни партии, стои во неговиот статус.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.