21.8 C
Skopje
четврток, јуни 30, 2022

Мицкоски од Радовиш: Додека власта краде, градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ градат

30

Продолжуваме овде во Радовиш, како што тоа го правиме низ цела Македонија. Промените се случуваат, промените продолжуваат, заедно сме со народот, разговараме за сето она што претставува основна потреба за граѓаните во оние општини каде што ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата која ја предводи имаат свој градоначалник, мнозинство во рамки на советот, истакна Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ при посетата во Радовиш.

-Во Радовиш, градоначалникот кажа три проекти се завршени и пуштени во употреба во овие 5 месеци откако тој е градоначалник и уште десетици се започнати. Според динамиката со која се одвиваат настаните овде во Радовиш, ценам дека ќе имаме успешен резултат и за радовишани, но очекувам да има влијание и во околината.

Им честитам на градоначалникот и неговиот тим за сработеното во овие 5 месеци откако тој е градоначалник и очекувам со несмалена динамика, а зошто да не и зголемена динамика да продолжија реализацијата на ветеното што го земавме како наша обврска пред граѓаните за време на кампањата на локалните избори.

Така уште еднаш нека е со среќа овој објект позади мене, салата за венчавки, за венчавање на радовишани и местото каде што ќе може уметниците да ги изложуваат своите дела. Ќе ја прошетаме улицата, потоа одиме на друга улица која се асфалтира во моментов. Важно е да се работи, да се покаже дека не се сите исти, напротив, дека имаме влада која е обременета со криминал и којашто краде и имаме градоначалници кои се чесни и кои градат. Тоа е разликата меѓу едните и другите, односно меѓу нас и СДСМ и ДУИ, додаде Мицкоски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.