Мицкоски: Овие пари за мeрките на Владата ги нема, за нив ќе бидат задолжени нашите деца и внуци

75

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вестите на „Канал 5“ денеска рече дека нема друго објаснување освен дека промовираните мерки на Владата се за поткуп на гласачите пред избори.

„Ова е ништо повеќе од еден обичен поткуп на граѓаните. Овие пари ги нема и треба да бидат задолжени нашите деца и внуци за да Зоран Заев се обиде да прави поткуп. Пред утрешната средба треба да се одлучи дали новиот датум е септември,или пак она што го лиферуваат како датум 28 јуни или пак ова е уште една во редицата лаги и измами“, рече Мицкоски.

Тој од утрешната лидерска средба очекува разум, трезненост и свесност за реалната состојба бидејќи за една недела имаме 170 новозаболени и десетина починати.

„Работите не само што не одат во позитивна насока туку спротивно. Очекувам да ги слушнам одговорите од алгоритамот што го усвоивме и на тој начин да го утврдиме првиот датум кога би можеле да се случат овие избори“, додава Мицкоски за Канал 5.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.