Мицкоски: Повисоките цени го јадат семејниот буџет, половина милион луѓе живеат со 150 денари на ден

На вечерашниот митинг во Радовиш, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во врска со повисоките цени, истакна дека покачените цени на основните производи ги јадат семејните буџети на граѓаните, а половина милион граѓани живеат со 150 денари на ден.

„Повисоките цени го јадат семејниот буџет, половина милион луѓе живеат со сто и педест денари на ден, а покачени се цените на маслото, млекото, брашното, а денеска по кој знае по кој пат се покачи и цената на бензинот,а се најавува и она кое ВМРО-ДПМНЕ го говореше покачување на цената на струјата, а платите не се доволни за подмирување на основните потреби“, рече Мицкоски.

Ги праша радовишани дали се подготвени да им подарат нови четири години на истите луѓе кои веќе двапати досега ги изневериле сите очекувања, даваа лажни ветувања и потонаа во својата моќ и ароганција, во корупција а притоа играјќи си со животите на граѓаните. Ги праша дали секој граѓанин на Радовиш навистина живее најдобро.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.