Мицкоски: Правда за Македонија, правда за секој човек, вие одлучувате

23

Беше септември 1991 година, кај секој од вас радост затоа што конечно ние Македонците се изборивме за своите правдини, за своја држава, име, армија, знаме, институции кои сами можеме да ги развиваме. Радост дека сите ние можеме да бидеме свои на своето, рече во своето видео обраќање на Фејсбук, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.