Мицкоски протестираше со црвена маичка со ликот на Гоце Делчев

89

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот протест се појави со црвена маичка со ликот на нашиот револуционер. На задната страна на маичката беше испишано „Македонија“ а на предната страна беше Гоце.

Освен Мицкоски , поголемиот дел од присутните на собирот носеа обележја на нашите револуционери и на Македонија.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.