Мицкоски: СДСМ покажаа дека само во криминал и грабеж можат уште повеќе и уште подобро!

60

Фејсбук објава на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски:

Не ветија, ама остварија повисока цена на струјата. Она што оваа влада го спроведе како институционален поткуп ќе им биде одземено на граѓаните преку повисоките сметки за струја. Евтина тарифа за струјата со која толку многу се фалеа ќе биде неколкукратно повеќе наплатена од џебот на граѓаните. Ова е сериозен удар врз граѓаните. Бандитизмот на оваа власт е во секоја пора, а криминалот и празната каса на државните институции ќе се покриваат со парите на народот, кредитите веќе не помагаат. И затоа покажаа дека само во криминал и грабеж можат уште повеќе и уште подобро!

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.