Мицкоски: Сигурен ли сте дека не го познавате Димишков кој бара рекет од 6 милиони евра?

139

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашниот ТВ дуел на телевизија 24, го праша претседателот на СДСМ Зоран Заев дали ја познава судијката Димишкова и нејзиниот брат адвокатот Димишков кој што цела јавност го слушна како бара 6 милиони евра рекет.

-Дали знаете која е сестра на оној адвокатот кој бараше 6 милиони евра?! – Судијката Димишкова! И дали го познавате господинот Димишков, го праша Мицкоски Заев.

На ова претседателот на СДСМ, Зоран Заев одговори дека не ги познава, по што Мицкоски кажа да не излезе дека Заев го познавал и дека и се среќавал со него, вели Мицкоски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.