Мицкоски со повик до сите кои ги исполнуваат условите да се пријават за лидер на партијата

239

Мицкоски не сака да ја коментира најавата на Заев дека во вторник и официјално ќе поднесе оставка. Вели, премиерот често ги менува ставовите и секој коментар во овој момент не би имал некакво значење. За тоа кој ќе го наследи, Мицкоски вели дека е работа за која треба да си одлучи СДСМ.

Во пресрет на најавениот Конгрес на опозицијата кој е закажан за 12 декември во Скопје, Мицкоски упати апел до сите заинтересирани кандидати да се пријават на повикот и да му се спротивстават во трката за нов лидер на ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски денеска беше во Охрид каде заедно со новиот градоначалник Пецаков присуствуваше на стартот на градежните активности за реконструкција на булеварот „Македонски просветители“, една од најфрекфентните сообраќајници во центарот на Охрид.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.