6.5 C
Skopje
вторник, октомври 20, 2020

Мицкоски: Ветија „ајро”, донесоа национална катастрофа

41

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес порача дека Владата ветуваше чист воздух, а донесе национална катастрофа.

„17 Октомври 2020та, 9 часот, градот убав, нашето Скопје.

Ветија „ајро”, донесоа национална катастрофа.

Четири години лаги, криминал, гребен асфалт за провизии, корупција и срам. Одговорност мора да има, поддршка“, напиша тој на својот Фејсбук профил.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.