-0.2 C
Skopje
четврток, јануари 27, 2022

Мицкоски: Власта многу скоро ќе се соочи со правдата

90

Овој политички прогон мора веднаш да запре, знаеме дека се случува поради немоќта на власта, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по вечерашниот протест.

-Таа е исплашена дека за многу скоро ќе дојде тој ден кога ќе се соочи лице во лице со чистата и јасна правда, меѓутоа ова што му го прават на македонскиот народ, тој нема да го заборави и ќе ги казни час поскоро, истакна тој.

         

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.