5.8 C
Skopje
среда, ноември 29, 2023

Мицкоски во посета на Општина Кисела Вода

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со градоначалникот на општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски денеска ќе присуствуваат на започнување на изградба на нов пазар кај Дом на култура „Билјана Беличанец“.

Настанот е во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“,

По завршувањето на настанот изјава за медиуми ќе даде Мицкоски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.