Мицкоски во пресрет на христијанскиот празникот Источен петок – Балаклија помеѓу велешани

63

Во пресрет на христијанскиот празникот Источен петок – Балаклија, првиот петок по Велигден, заедно со велешани го посетивме светиот храм, манастирот Св. Димитрија, пишува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во својата објава на социјалната мрежа на Фејсбук.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.