Мицкоски: Во здравството владее хаос

46

Министерот Венко Филипче исто како и неговиот шеф Зоран Заев, бесрамно ја лаже јавноста, не ги исполнува ветувањата, не може да се справи со состојбите, ги загрозува пациентите, не се грижи за медицинскиот кадар, им наштетува на граѓаните, објави на Фејсбук претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.