Мицкоски за пресудите во „Мафија“: Службениците се топовско месо за да се заштити криминалот на власта

69

Кога ја објавив аферата мафија, Спасовски и Заев рекоа дека сум направил саботажа. Денес, кога за тоа што над 200 криминалци од Шкаљарскиот клан, турската, албанската мафија, ИСИС, италијанската ‘Ндрангета имаат македонски пасоши кои не се поништени, судството на Заев суди по само 2 години затвор, никаде ги нема да кажат збор. Затоа што овие службеници требаат да бидат топовското месо за да се заштити криминалот на власта, пишува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук.

-Договорена работа и голем срам!
Одговорност ќе има веднаш по смената на власта.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.