Христијан Мицксоки вечерва гостин во „24 анализа“ на ТВ 24

Вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицксоки е гостин на емисијата „24 анализа“ на ТВ 24 во 20:45 часот.