Михајловиќ ќе ја води Болоња до летото 2023-та

20

Италијанскиот фудбалски прволигаш Болоња, објави во средата дека ја продолжил соработката со српскиот тренер Синиша Михајловиќ до летото 2023 година.

Педесет и едногодишниот Михајловиќ минатото лето откри за јавноста дека боледува од леукемија, но и покрај хемотерапијата продолжи да ја води екипата со којашто во моментот на прекин на натпреварувањето во Серија А го заземаше 10-то место на табелата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.