Мијалковски до Хан: Нема да ја прифатиме Тиранската платформа исто како што вие не ја прифативте нашата средба

179

Господине Хан дали сето она што сакате да ни го наметнете кај нас дома важи и кај вас во ЕУ. Тука сме да ви порачаме дека овој народ нема да ја прифати Тиранската платформа, тоа е исто како да барате од САД да ја прифати нуклеарната програма на Северна Коереа. Господине Хан нема дискриминирани Албанци во Македонија, напротив доколку се прифати платформата Македонскиот народ ќе стане малцинство, нема да ја прифатиме платформата како вие што не ја прифативте нашата средба, потенцираче Мијалковски.

Тој на крајот порача да се поздрават сите пријатели во Брисел и да им кажат дека нема да се прифати Тиранската платформа-ДА ЖИВЕЕ МАКЕДОНИЈА.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.