Милан против Бреша до третата победа по ред

27
24 January 2020. EPA/FILIPPO VENEZIA

Фудбалерите на Милан минимално со 1:0 ја победи домашната Бреша во првиот натпревар од 21-то коло од италијанското првенство доаѓајќи ја третата победа во серија.

Стрелец на победоносниот гол беше хрватскиот репрезентативец Анте Ребиќ, кој минатото коло беше двоен стрелец во домашната победа од 3:2 над Удинезе,

Со третата последователна победа, Милан моментално е на шестата позиција со 31 бод, еден повеќе од седмиот Калјари, а четири помалку од петтата Аталанта. Бреша остана во зоната на испаѓање, 19-та е со 15 бодови, колку има и 18-ти СПАЛ, додеја 17-ти Лече има бод повеќе, а последната Џенова има бод помалку.

На врвот од Серија А е Јувентус со 51 бод, четири повеќе од вториот Интер.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.